Walki z Szefem

Już od dłuższego czasu uczciwi kupcy z Targu przeczuwali, że nadchodzi coś złego – szajki łobuzów zaczęły niszczyć wszystko co spotkają na swojej drodze. To właśnie oni chcą wziać najwięcej ile się da od właścicieli straganów i sklepów. Uczciwi kupcy nie mogą im się sami przeciwstawić, dlatego dzwonią aby prosić o pomoc mieszkańców Piekiełka!

Aby nawiązać kontakt z mieszkańcami, kupcy wykorzystują telefony komórkowe. Posiadanie ich jest obowiązkowym warunkiem by wziąć udział w walkach przeciw szajkom łobuzów. Telefon możesz zgarnąć w Galerii od dziewiątego poziomu i aktywować go na Targu.

Możesz przeprowadzić 4 walki z szajką w ciągu jednego dnia. Przeliczanie liczby prób odbywa się co 6 godzin . Posiadanie większej ilości nie wpływa na zwiększoną ilość możliwych walk. Jeśli posiadasz baterie rezerwowe do telefonu, będziesz mógł odbyć więcej walk.

Przygotowanie do walki

Aby rozpocząć przygotowania do walki, trzeba wejść do telefonu, który znajduję się w gadżetach przy waszej postaci. Następnie należy zadzwonić do Szefa szajki i umówić się na spotkanie, gwarantujące ciekawe konsekwencje.Gdy walka zostanie utworzona, pojawi się ona w telefonach graczy na Twoim poziomie i graczy z Twojej frakcji, jak również i w czacie – dzięki temu będziecie mogli się zapisać do niego. Jeśli gracz spóźni się na spotkanie, to będzie mógł interweniować w tej walce przez swój telefon gdy użyje licencji najemnika (ważne do wyczerpania miejsc). W jednej walce może wziąć udział do 20 graczy. Gdy w walce będzie uczestniczyć maksymalna liczba graczy, to pozostali mogą zadzwonić do innego Szefa i umówić się na kolejną walkę. Jednocześnie każda frakcja może się zapisać tylko na jedną walkę na jednym poziomie! Po utworzeniu się walki, gracze mają 10 minut do jej rozpoczęcia. Czas, który należy wykorzystać do zebrania zwolenników, zjedzenia dopingów i omówienia taktyki.


Walki

W każdej walce przeciwko graczom będzie występował Szef oraz jego pomocnicy - Yakuzi, Pacyfikatorzy i Krętacze. By nanieść poważne obrażenia Szefowi szajki, musicie najpierw uderzać jego pomocników w określonym porządku - wtedy każdemu graczowi będzie się ona sumować na skali wybornego przywalenia, który powali na łopatki Szefa!

Uderzenia naniesione przeciwnikom zmniejszają zebraną do uderzenia siłę. Dlatego gracze muszą odkryć nie tylko określony porządek nanoszenia uderzeń na przeciwnikach(który zmienia się w każdej walce), ale również chronić swoich towarzyszy walki, pomagając im zebrać siły na kolejne wyborne przywalenie Szefowi!

Czasami zdarza się tak, że nie udało się przywalić wyborowo Szefowi, ale w takich przypadkach skala uderzenie nie zeruje się i w kolejnej turze będziecie mogli ponownie uderzyć Szefa. Szef posiada dużo życia, a głównym zadaniem jest jego uśpienie przywalając mu mocno w walce. Jego pomocnicy mają niskie wskaźniki, nie nanoszą mocnych obrażeń i są łatwi do uśpienia. Za każdego uśpionego ze swojej świty, Szef woła jeszcze dwójkę nowych NPC. Stąd bardzo ważne jest, aby koordynować działania w walce – im mniej trupów, tym większa szansa by wygrać walkę. Wskazane jest by w jednej turze nie został uśpiony więcej niż jeden pomocnik, a także by nie wykorzystywać granatów – niech walka obędzie się bez niewinnych ofiar.

Przywal Szefowi

Oprócz odporności na zwykłe uderzenia, Szef ma też swój by sposób by obronić się przed wyborowym przywaleniem ze strony graczy: strzał z shotguna, strzał z karabinu maszynowego, strzał z bazooki, które mogą nanieść 25, 30 i 35 procent obrażeń od maksymalnego życia Twojej postaci! Specjalne uderzenia Szef wykorzystuje co każdą 5 turę.

Gracze nie mają żadnej szansy by obronić się przed tymi uderzeniami (hełm, tarcza i sprężyny nie pomagają). Uważnie śledźcie poziom swojego życia i leczcie się na czas!


Kolekcja

Szef jest tak potężny, że gdy zostanie uśpiony w walce – to ona kończy się natychmiast, przyznając wygraną graczom, a jego pomocnicy uciekają gdzie pieprz rośnie. Ci, którzy przeżyją w wygranej walce, otrzymają cygańskie złoto i element kolekcji «Lata ‘90»!


Nagroda

Za wygraną walkę można zdoby czarny notatnik, skradziony szajce łobuzów. Za niego Semmy zaproponuję wymianę! Jeśli chcesz zobaczyć możliwą nagrodę i otrzymać możliwość targowania się z przebiegłym kupcem, musisz sprawdzić Zadania w swoim telefonie.

W kieszeniach Szefa można odkryć cygańskie złoto, które z kolei można wykorzystać na grę z Cyganką Esmeraldą i wygrać kilka przydatnych rzeczy.

Co można dostać od Semmiego?

Specjalne przedmioty

Oprócz tego co oferuje Semmy, możecie też otrzymać kilka specjalnych przedmiotów:

  • lupa — zwiększa ilość cygańskiego złota za walkę;
  • Wizytówka FSB — zwiększa szanse znalezienia ukrytych pieniędzy Szefa;
  • rezerwowa bateria — ładuje telefon i pozwala przeprowadzić więcej walk z szefami na dzień.

Jeśli chcecie dużą ilość złota i to natychmiast, wtedy możecie kupić lupę i wizytówkę FSB przed walką o ruda!