Walki o stajce metra

Walki o stacje metra

Za skriny dziękujemy: Zaxy E, Siemowit, Firebeat

Już dawno marzyliście pokazać starym «sojusznikom» z frakcji, gdzie raki zimują? Odwdzięczyć się za te wszystkie skradzione zęby słabych graczy, wybite podczas pierwszego etapu starych wojen? Za taką pomoc teraz możecie ładnie "podziękować" :)

Przejęcie stacji metra wymaga sporego wysiłku, ale za to nagroda jest najlepsza ze wszystkich dostępnych i warta jest poświęconego czasu.

Poniedziałek - dzień stawek

Co poniedziałek wódz gangu, jego zastępca i kierownik muszą wybrać stacje metra, o które gang chce zawalczyć i podać dla nich stawki. O północy między poniedziałkiem i wtorkiem przyjmowanie stawek zostaje wyłączone i o każdą stację metra zostaje utworzona tablica turniejowa dla gangów, które podały najwyższe stawki. Jeśli wolne miejsca nie zostaną zapełnione przez gangi, to na ich miejsce w tablicy turniejowej wskakują NPC.

Aby podać stawkę należy:

 • Przejść na stronę Stacje metra;
 • Wybrać poziom metra i stację, o którą chcecie walczyć;
 • Podać stawkę w odpowiednim polu;
 • Czynność można powtórzyć i na innych stacjach

Nie można zmniejszyć już podanej stawki, ale można ją zwiększyć. Dzięki stawkom powstaje tablica turniejowa: w 1/8 - pierwszy gang ze spisu będzie walczył zawsze przeciwko temu, który jest na 16 miejscu; drugi gang ze spisu będzie walczył zawsze przeciwko temu na 15 miejscu; trzeci gang ze spisu będzie walczył zawsze przeciwko temu, który jest na 14 miejscu i tak dalej. Wolne miejsca zapełniane są przez NPC. Wszystkie podane stawki można sprawdzić w zakładce Nasze stacje.

Podczas wyboru stacji metra należy mieć na uwadze kilka szczegółów.

Poziomy metra - dla graczy z różnych poziomów są dostępne inne stacje. Jeśli w gangu jest duża ilość graczy na różnych poziomach, to należy mądrze rozdzielić się po stacjach.

 • Zapomniane metro — o te stacje mogą walczyć tylko gracze na 13 i 12 poziomie;
 • Duże metro — o te stacje mogą walczyć tylko gracze na 11 i 10 poziomie;
 • Średnie metro — o te stacje mogą walczyć tylko gracze na 9 i 8 poziomie;
 • Małe metro — o te stacje mogą walczyć tylko gracze na 7 i niższych poziomach;

Rodzaj stacji metra - od poziomu gangu zależy jaki rodzaj stacji jest dostępny do walk.

 • Zewnętrzne - najzwyklejsze stacje, o które mogą zawalczyć gangi na poziomie [2] i wyższym.
 • Obwodowe - o te sacje mogą zawalczyć gangi na poziomie [7] i wyższym, za które otrzymuje się większy bonus od poprzednich.
 • Centralne - stacje dla gangów od poziomu [11] i wyższego. Bonus za stacje jest najwyższy.
 • Złote stacje zmieniają swoje miejsce co miesiąc. Gang, który przejmie pięć złotych stacji metra w ciągu miesiąca otrzyma dodatkową nagrodę.

Kary — jeśli gang podał stawkę i przegrał w 1/8 lub nie pojawił się na walce w 1/4, 1/2 i finale, to nie może podawać stawek za tę stację metra przez najbliższe 4 tygodnie.

Wtorek - dzień walk

Wtorek jest najważniejszym dniem w walkach o stacje metra. Po utworzeniu tablicy turniejowej, każdy uczestnik może sprawdzić jakie walkie, o jakie stacje i o której godzinie one się odbędą.

TU PEWNEGO DNIA BĘDZIE SKRIN PRZEŚLIJ SKRINA JAKO PIERWSZY I ZGARNIJ METRO-ODZNAKI!

O 14:30 odbywa się 1/8 finału, o 16:30 - 1/4 finału, o 18:30 półfinały i o 20:30 odbywa się walka finałowa pomiędzy dwoma gangami, które ocalały do samego końca. Walki o stacje metra to standardowe walki grupowe.

 • Na każdym poziomie walk o metro do tablicy turniejowej trafia 16 gangów, które dały najwyższą stawkę;
 • Maksymalnie 10 graczy z każdego gangu może wziąć udział w walce;
 • Jeśli walka zakończy się remisem, to zwycięzce określa się poprzez naniesioną sumę obrażeń;
 • Walki o stacje metra odbywają się jednocześnie;
 • Gracze, którzy opuścili jedną walkę, mogą interweniować w innej walce o swoją stację, jeśli się ona jeszcze nie zakończyła;
 • Uśpieni gracze w walce zostają wyrzuceni z turnieju i nie mogą wziąć udziału w kolejnych walkach, dopóki nie zostaną zreanimowani;
 • Gracze, którzy są w nowym gangu pierwszy tydzień - nie mogą uczestniczyć w walkach o stacje metra.

Aby prześledzić ciąg wydarzeń, poznać nagrodę, którą otrzymał gang albo po prostu zaczerpnąć informacji należy wejść w logi gangu:

Nagrody za stacje

Najprzyjmniejszą rzeczą po każdej walce jest otrzymywanie nagród. Biorąc udział w walkach o stacje metra, każdy gang otrzymuje metro-odznaki, za które kupuje się przydatne przedmioty do walki i ulepszenia.

Nowe przedmioty

W dziale "Dla gangów" w Galerii, można zakupić trzy nowe przedmioty:


Kot w worku
Prezent-niespodzianka z nieprzewidywalną zawartością.

Mój kraj
Po użyciu ulepsza wszystkich gangowiczów o 10% na jeden dzień.

Plastry
Leczy traumę po pojedynkach.

Specjalne ulepszenia

Tylko za odznaki z metra, można zakupić specjalne przedmioty(pozytywne i negatywne ulepszenia). Przedmioty można podarować znajomym lub wrogom. Przedmioty są sprzedawane w komplecie w specjalnym opakowaniu. Kupując opakowanie, do magazynu gangu trafiają wszystkie przedmioty, które należy odpowiednio rozesłać.


Maska szamana
bonus +7% do
siły i rozwagi

Bębenek
bonus +7% do
zdrowia i sprytu

Fajka pokoju
bonus +7% do
zwinności i krzepy


Lalka voodoo
kara -7% do
zdrowia i sprytu

Czaszka
kara -7% do
siły i rozwagi

Toporek wojenny
kara -7% do
zwinności i krzepy

Uwaga: wszystkie przedmioty (pozytywne i negatywne) działają 4 godziny. Nie można ich podarować samemu sobie. Ochrona przed negatywnymi prezentami nie działa na nie, ale negatywne efekty można usunąć na chacie.

Skrzynie z przedmiotami do walki i dopigami

Gdy zostanie zebrana odpowiednia ilość odznak, to można zakupić skrzynie z przedmiotami do walki lub z dopingami. Gangi biorące udział aktywnie w walkach o stacje metra nie będą narzekać na brak EQ lub słodkości.


Przedmioty do walk grupowych


Dopingi

Nowe przedmioty

Polski ser — +4 do umiejętności szczurołapa i debeściakowości szczuraka do 40%

Butelka «PijakToJa» — +50 do siły KU

Nowe słodkości — dodatkowe wzmocnienie wszystkich wskaźników jednocześnie.

Przydatne przedmioty do walk

Nie wolno zapomnieć i o bardzo przydatnych przedmiotach, które mogą zmienić przebieg walki. Przedmioty można zakupić w Drobiazgach.


Kask «BOA»
Podacz jego wykorzystania wykonując interwencję nie zostaniecie uśpieni, a Wasze życie zostanie przywrócone na 100%.

Bomba «Dymna»
Pokrywa pole walki w dymie. Przez następne 2 tury po jego użyciu nikt nie może interweniować. Działa tylko w walkach o stacje metra.

Babeczki

Aby ułatwić rozdzielanie nagród zostały dodane dziwnego kształtu babeczki - specjalna waluta dla gangów. System rozdzielania babeczek jest bardzo prosty: wódz gangu (lub upoważnieni gracze) kupuje przedmioty za żetony i określa im cenę za babeczki. Następnie za różne zasługi w grze lub na wojnach albo po prostu za podlizywanie się kierownictwu, można otrzymać otrzymać od władzy babeczki.

W ten sposób, każdy z gangu może wziąć coś z magazynu gangu, płacąc za to babeczkami.

Rozdzielanie babeczek pomiędzy członkami gangu można wykonać automatycznie lub ręcznie. Dodatkowo można ustawić inne przyczyny podarowania babeczek oraz ich ilość:

Oprócz rozdzielania babeczek, można jest również zabrać. Aby to zrobić w odpowiednim polu należy podać minusową ilość babeczek.

Magazyn

Początkowo wszystkie przedmioty, które kupuje się ze środków ze skarbca mają cenę 0. W ten sposób, każdy kto nie chce w gangu używać nowej polityki «babeczkowej», nie musi ustawiać cen.

Niestety wiadomo, że do gangu mogą trafić różne ofermy, które pragną zemsty. Albo są gracze, którzy jeszcze nie wykazali się odpowiednio w grze i w gangu, dlatego lepiej aby nie mogli brać ot tak przedmiotów z magazynu:

Cenę można ustawić w magazynie gangu:

Po wyjściu z gangu, gracz traci wszystkie przedmioty, które wziął z magazynu. Wracają one do skarbca gangu, ponieważ są własnością wszystkich członków gangu, a nie jakiegoś sfrustrowanego typka.