Metro

< Wróć

Jak wiecie, Metro — to jedyne miejsce, gdzie najszybciej i najobficiej możecie zaopatrzyć się w rudę. Rudę można wydobywać przez odkrycie nowego złoża, lecz także można ją wygrać grając w naparstki z Jankiem.

Kuglarz

Sprytny kuglarz Janek jest biegły w matematyce i rachunku prawdopodobieństwa, a teraz handluje z początkującymi adeptami. Za 500 lub 1500 monet możesz zagrać z nim w grę "Naparstki". W naparstkach ukryte są rudy i musisz je znaleźć. Dla niego to czysta matematyka, a dla Ciebie możliwość zysku. Ponadto, jeśli masz mało czasu, ale chcesz podjąć ryzyko, możesz grać za wszystkie pieniądze naraz.

Jeśli nie chcesz schodzić do metra, a ruda jest Ci potrzebna – udaj się prosto do Janka.

Szczuraki

Szczuraki — to chciwi, byli górnicy, którzy się zgubili w metrze. Zniszczyło ich nadmierne pragnienie rudy. Zamienili się w potwory i teraz wędrują pod ziemią w poszukiwaniu pożywienia.

Znalezienie Szczuraków jest łatwe - wystarczy zejść do najstarszych i najgłębszych tuneli metra. Ta możliwość jest dostępna od 6 poziomu wzwyż. Im wyższy masz poziom, tym więcej będziesz mógł schodzić do tuneli:

  • 6-7 poziom — 5 zejść;
  • 8-9 poziom — 10 zejść;
  • 10-11 poziom — 15 zejść;
  • 12-13 poziom — 20 zejść;
  • 14-15 poziom — 25 zejść;
  • 16-17 poziom — 30 zejść;
  • 18 poziom i wzwyż — 35 zejść.

Szczuraki są bardzo silne. Zazwyczaj atakują słabszych . Ale nie wyczują Cię po zapachu, jeżeli będziesz posiadać doping (tj. gumy, cukierki itp.), więc ich obecność może coś zmienić na Twoją korzyść. W przypadku zwycięstwa nad Szczurakiem otrzymujesz rudę, pieniądze i możliwe jest otrzymanie specjalnych walizek i kluczy do nich. Po otwarciu walizki możesz w niej znaleźć rudę, gwiazdy i komóreczki oraz granaty i jedzenie do walk grupowych.

Po 5 zejściach będziesz musiał stawić czoło kilkoma Szczurakom w walce grupowej. Do takich walk musisz się przygotować uprzednio i zabrać niezbędne przedmioty z ekwipunku bojowego. Szansa na otrzymanie walizki w takich walkach jest większa! Jeśli masz szczęście, możesz spotkać legendarną Królową Szczuraków. Aby zwyciężyć z tym potworem, będziesz musiał zawołać na pomoc Twoich przyjaciół, ponieważ ona trwale zwiększa swoją armię zwykłych Szczuraków.

Ważne!Jeśli znajdujesz się w walce grupowej z szczurakami i zostaniesz uśpiony, a szczurak, który został przywołany przez Ciebie – nie, to wtedy zachowaj link z walką w przeglądarce, aby obejrzeć walkę do końca. Jeśli wyjdziesz z walki, to jest prawdopodobieństwo, że zawiśniesz w walce i tym sposobem Twoja postać będzie zablokowana w dalszych działaniach.