Walki Dronów

Walki dronów

Początek walki

Walki dronów to nowy typ walk grupowych, które toczą się cały czas w Alejkach. W walkach mogą wziąć udział gracze od 4 do 13 poziomu.

Jak wziąć udział w walce? To proste::
— udajcie sie do Alejek.
— naciśnijcie przycisk Do walki!
— cieszcie się widokiem swojego drona
— ponownie naciśnijcie przycisk Do walki!

Nie trzeba jeść dopingów, odpalać wycieczek, zmieniać ubrań! W walce bierzecie udział tylko Wy i Wasze drony. Drony wszystkich graczy dają po 700 statystyk, niezależnie od poziomu. Tych statystyk nie można trenować czy zmieniać. Następnie do nich dodawane są tylko Wasze bazowe statystyki.

Walki toczą się całodobowo. Do walki można przyłączyć się w każdym momencie lub samemu stworzyć taką walkę. Zwróćcie uwagę na fakt, że jeśli postać została uśpiona w walce, a będzie chciała dalej uczestniczyć w walce, to trafi do tej samej walki i na tę samą stronę. I będzie się to powtarzać do momentu, aż jedna ze stron nie wygra rozpoczętej walki.

Walka

W końcu Wasz dron dostał się do walki, a tam pojawiają się różne dziwne i ciekawe rzeczy:

 • Żółta linia z napisem «Sława».
  Linia pokazuje ile punktów udało się Wam zebrać. Sławę otrzymuje się za różne działania podczas walki. Zebrane punkty sławy dadzą Wam:
  — możliwość ulepszania drona. Jedno ulepszenie jest dostępne za każdym razem, gdy zbierzecie cały żółty pasek Sławy.
  - skrzynie z różnymi zasobami. Moment otrzymania nowej skrzyni również jest zaznaczony na żółtym pasku.
  — szansę zajęcia wysokiego miejsca w klasacji najlepszych pilotów dronów.

 • Zieloni i Czerwoni — to dwie grupy biorące udział w walce. Twoja postać trafi do jednej z tych grup. Twoja grupa zawsze będzie z lewej strony (jak było do tej pory). Trafia się do grup całkowicie losowo! Ale jak już wyżej zostało napisane - jeśli traficie do grupy Czerwonych, to dopóki walka się nie zakończy, a Wy będziecie do niej wracać, to będziecie trafiać do Czerwonych.
 • Balony — to sztaby grup. Sztaby są wyjątkowe silne, a głównym zadaniem uczestników walki jest jak najszybciej zniszczyć sztab przeciwnika.
  — obrażenia sztabom nanosi się automatycznie w każdej turze
  — im wyżej się znajdujecie, tym większe obrażenia są nanoszone wrogiemu sztabowi
  — jeśli na pułapie, na którym się znajdujecie nie ma przeciwników, to nie zostaną naniesione obrażenia przeciwnikowi
 • Linie z cyframi — to Pułapy inaczej poziomy, na których mogą latać i bić się drony.
  — dostępnych jest pięć pułapów plus zerowy pułap
  — ze swojego pułapu można atakować przeciwników, którzy znajdują się na tym samym pułapie lub na niższym.
  — od pułapu zależy kilka ważnych spraw: energia, która jest wykorzystywaną za każdą turę, obrażenia, które nanosi się wrogiemu sztabowi i sława, którą się otrzymuje. Im wyższy Pułap, tym większe powyższe wartości.
  — podczas walki można wznosić się i opadać samemu, ale są pewne ograniczenia. Nie można wznieść się na wyższy Pułap od dostępnego na poziomie danej postaci i nie można samemu opaść na zerowy pułap.
  Zerowy pułap - to specjalny poziom, na który opadnie dron, jeśli skończy mu się energia. Na tym pułapie bezpłatnie można przywrócić sobie część energii. Ale należy brać pod uwagę, że na tym pułapie dron jest wyłączony i nie daje żadnych bonusów do wskaźników. Na zerowym pułapie gracze posiadają tylko i wyłącznie swoje bazowe statystyki, dlatego są łatwym celem.

  poziom gracza początkowy pułap maksymalny pułap
  4-5 1 2
  6-7 2 3
  8-9 3 4
  10-11 4 5
  12-13 5 5
 • Drony z cyframi — pokazują ilu i na jakim pułapie znajdują się gracze. Najeżdżając myszką na nie, możecie zobaczyć ile energii wymaga każda wysokość.
 • Niebieska linia z piorunem — to energia. Energia pozwala dronom swobodnie latać i używać różnych umiejętności. Im jest wyższy poziom gracza, tym więcej energii w walce posiada.
 • Uczestnicy w walce — z lewej strony są "nasi", z prawej wrogowie. Lecz swoich, bij wrogów!

  Na ikonce przeciwnika widać:
  - imię postaci i poziom
  - ilość życia i energia, które pozostały
  - poziom drona (liczba na dole z prawej)
  - aktywne ulepszenia (ikonki na górze z lewej).
  Szczegółowa informacja znajduje się w tooltipie, gdy najedzie się na niego myszką.

Działania w walce

Oho! Trafiliście do walki, odpaliliście drona, a nawet przeżyliście w pierwszej turze. Teraz czas na coś poważniejszego! W walce można wykonać kilka działań:

 • Nanieść przeciwnikowi zwykłe uderzenie. Za te uderzenia nie traci się energii, ale nie mają praktycznie żadnego sensu: rzadko trafiają w przeciwnika i nie dają Sławy.
 • Zejść na niższy pułap - czasami warto zejść niżej, przetrwać troszkę dłużej w walce. Ale za niższe Pułapy można otrzymać mniej Sławy.
 • Wejść na wyższy pułap - działanie dostępne aż do maksymalnego dostępnego pułapu na danym poziomie. Jeśli zrzucono drona na niższy pułap albo sami zeszliście, to najlepiej wrócić z powrotem na górę: tam czeka na Was więcej Sławy.
 • Przywrócić energię zupełnie bezpłatnie można tylko i wyłącznie na zerowym pułapie. Automatycznie dron spada na zerowy pułap, gdy skończy mu się cała eneria. Warto podładować energię raz na kilka tur, ale najważniejsze to przeżyć w walce podczas wykonywania tej czynności.
 • Wykorzystać super umiejętności - super umiejętności drona to Wasza najlepsza broń. Dają sporo Sławy za użycie, nanoszą spore obrażenia i pozwalają przetrwać Wam w walce o wiele dłużej.

Umiejętności i ulepszenia dronów

Na początku otrzymujecie dron, który posiada 4 bazowe umiejętności:

przekazywanie energii — sława za energię
wzmocnione uderzenie — zwiększa siłę zadawanego uderzenia
zwiększona ochrona — zmniejsza otrzymywane obrażenia
leczenie — przywraca zdrowie.

Zgarniając Sławę w walkach, będziecie otrzymywać również ulepszenia dla Waszego drona, które będą odblokowywać nowe umiejętności. O wszystkich umiejętnościach można poczytać na stronie samego drona. Wykorzystanie umiejętności w walce powoduje stratę energii, ale daje za to o wiele więcej Sławy. Drony mają datę ważności i po zakończeniu akcji zostaną wyłączone.

Zawody

Biorąc udział w walce dronów macie szansę trafić do klasacji, która jest tworzona na podstawie zebranej przez Was Sławy. Pokażcie, kto z Was jest najlepszym pilotem!

W zawodach biorą udział wszyscy, którzy przynajmniej raz wzięli udział w walce dronów. Ale aby otrzymać nagrodę, należy zebrać jak najwięcej Sławy i pojawić się w klascji wśród najlepszych. Klasacja jest wspólna dla wszystkich poziomów, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni po zakończeniu akcji. Im więcej Sławy zbierzecie w przeciągu dwóch tygodni, tym wyższy poziom zajmiecie w klasacji. Wysokość nagród w klasacji jest różna - szczegóły odkryjecie w wiadomościach. Oprócz tego, 25 najlepszych graczy otrzyma regalię na pamiątkę.

Nagrody

Za udział w walkach otrzymacie różne nagrody:

 • Wzmocnienie +5% do wszystkich wskaźników na 3 godziny. Wzmocnienie otrzymuje się na końcu walki, a nie w momencie kiedy Wasz dron zostanie zrzucony na ziemię, a tym samym wyrzucony z walki.


 • Element Podniebnej kolekcji: element jest gwarantowany po każdej piątej walce i dodatkowo za zwycięstwo strony, w której znajdował się Wasz dron.
 • Skrzynia: otrzymuje się za zdobycie określonych poziomów Sławy. Gdy zgarniecie wymaganą ilość Sławy, to skrzynka automatycznie trafia do Waszego EQ.
 • Różne zasoby: zwycięzcy otrzymają na końcu akcji dodatkową nagrodę (monety, rudę, ropę, patriotyzm).
 • Regalia: symboliczną regalię na pamiątkę otrzyma 25 najlepszych graczy w klasacji.