Konfrontacja

< Cofnij

Walka o władze w Piekiełku

Konfrontacja to:

 • Kariera urzędnika państwowego: możliwość pnięcia sie po szczeblach kariery, aby otrzymać dostęp do państwowego Skarbca a w przyszłości także uczestnictwo w wielkiej grabieży publicznego budżetu.
 • Szansę aby zostać Prezydentem Miasta albo Posłem otrzymujecie w momencie, gdy pokażecie odwagę w walce.
 • Równe szanse dla stron: aktywność i zgranie - to jest wasza glówna broń w walce o władzę.
 • Skupienie na walkach pomiędzy samymi graczami - spróbujcie wygrać bez użycia NPC, bez nadużyć i bez podstępu.
 • W każdej chwili, w każdym miejscu: wszyscy beda mieli możliwość odbycia maksymalnej liczby walk w konfrontacji.
 • Trzy poziomy trudności: dla zwykłych graczy, dla aktywnych graczy i dla top graczy. Dla każdego coś dobrego!
 • Gwarantowany bonus za patrolowanie swojej dzielnicy.

Mapa bitwy

Polandia ciągle sie rozrasta na nowych poziomach, będą otwierane ciągle nowe i nowe dzielnice, dostępne do przejęcia i patrolowania! Teraz jest dostępnych 8 dzielnic - dla graczy od 6 do 12 poziomu: Może, Rzym II, Babia Góra, Manufaktura, Operetka, Pyrlandia, Piernikovo i Piekiełko

Każda dzielnica ma kilka ważnych wskaźnikow:

 • poziomy trudnościłatwy, średni i trudny: im trudniej, tym większa nagroda;
 • poziom — poziom uczestników w walce, siła walecznych przedmiotów i wywołane NPC będą odpowiadać za poziom dzielnicy;
 • limit wskaźników — wskaźniki dla każdego gracza, uczestniczącego w walce, będą automatycznie zmniejszana do dopuszczalnego poziomu.

Podczas walki na wybranej dzielnicy, uczestniczycie w ogólnej, miejskiej konfrontacji. W tych walkach gracz wygrywa:

 • głosy wyborców — wskaźnik waszego postępu. W oparciu o niego budujecie swoją karierę w rządzie. Możecie je otrzymać za prowadzenie walk w konfrontacji

 • jabłka królewskie — symbole władzy, dzięki którym możecie otrzymać specjalne waleczne umiejętności z państwowego skarbca.

 • rudę — cenny zasób, który możecie wykorzystywać wszędzie.

 • fundusz wyborczy — nagroda za każdą wygraną walkę w danej dzielnicy. Trzy rodzaje: czerwony, zielony i żółty.

Na każdym poziomie są dostępne dla graczy 4 dzielnice*, o które w walkach gracz może wziąć udział. Przykładowo: gracz na 10 poziomie może uczestniczyć w walkach o dzielnice: [10], [11], [9] i [8].
*dla graczy na początkowych poziomach, konfrontacja będzie możliwa tylko z jedną - dwoma dzielnicami. Opisane wyżej warunki są ważna dla graczy od [8+] poziomu.

Walki

Godziny walk: walki odbywają w Alejkach co godzinę, od poniedziałku do piątku.

Zapisywanie do walki: zapisywanie do walki rozpoczyna się na początku każdej godziny i trwa 15 minut. Walki w całości zastępują walkę twarzą w twarz, zachowując nagrodę w postaci rud w tych walkach.

Ilość uczestników: standardowo walki prowadzone są w grupach 10x10 i rozpoczynają się w momencie, gdy w każdej ze stron zbierze się 10 osób. W słabszych i w trudniejszych dzielnicach jest możliwość rozpoczęcia walki po zebraniu grupy 9x9, 8x8, 7x7 i 6x6.

Ilość walk w ciągu 1 godziny: w ciągu pierwszych 15 minut, do kiedy trwa zapisywanie się do walki, może rozpocząć się od razu kilkanaście walk dla jednej dzielnicy – im więcej uczestników się zapisze, tym więcej odbędzie się walk. Najszybszym uczestnikom w ciągu tych 15 minut może udać się zapisać i wziąć udział w kilku walkach.

Kolejność: gracze wchodzą do walki według kolejności zapisywania się, a nie według wskaźników, tj. ci gracze, którzy zapiszą się w tym samym momencie, najprawdopodobniej trafią do tej samej walki.

Interwencja w walce: interweniować w walce mogą jedynie gracze ze statusem Prezydent Miasta lub Poseł.

Limit walk: każdy gracz może odbyć 20 walk w konfrontacji w ciągu tygodnia. Jeśli gracz jest Prezydentem lub Posełem to może dodatkowo odbyć 10 walk, po 2 interwencje w ciągu dnia. Oprócz tego, gracz może walczyć wtedy, gdy ma na to ochotę – może odbyć wszystkie walki jeszcze pierwszego dnia lub rozłożyć je równomiernie na cały tydzień.

Weekend: w ciągu weekendu można odbywać tradycyjne walki twarzą w twarz, a konfrontacje znikają do kolejnego poniedziałku.

Przejęcie dzielnicy

Za każdą walkę gracze otrzymują głosy wyborców: mało za przegraną, więcej za wygraną. Wszystkie wygrane głosy wyborców przez gracza w walce, wchodzą w skład wspólnej puli punktów dla danej dzielnicy.

Stosunek głosów dla danej dzielnicy jest obliczany po każdej walce. Dzielnica uważa się za przejętą w momencie, kiedy uzbieranych punktów jest przynajmniej o 1 więcej niż u przeciwnika.

W każdej dzielnicy podczas patrolu możecie otrzymać różnorodne zasoby. W ten sposób, może dojść do sytuacji, gdy jedna ze stron całkowicie kontroluje wydobycie jednego albo nawet dwóch typów zasobów w grze. Aby to osiągnąć trzeba przejąć wszystkie dzielnice, pozwalające wydobyć stosowne zasoby.


Patrolowanie

Od razu, gdy twoja grupa uzyska przewagę w liczbie głosów w dzielnicy, będziecie mogli rozpocząć jej patrolowanie. Po rozpoczęciu patrolu, będziecie mogli go zakończyć z sukcesem, nawet jeśli w międczyczasie dzielnica będzie przejęta przez drugą stronę.

Teraz każda dzielnica ma swoje zasoby, wśród których możecie znaleźć:

 • pieniądze;
 • ruda;
 • cygańskie złoto.

Rozmiar nagrody zależy od poziomu gracza i jego rangi w konfrontacji.

Trofea i nagrody

Fundusz wyborczy

Skrzynie, otrzymywane za każdą wygraną walkę w konfrontacji, są nowym źródłem cennych i aktualnych zasobów w grze. W nich znajdziecie:

 • nowe granaty;
 • słodycze z dodatkowymi efektami;
 • dopalacze;
 • koperty z pieniędzmi;
 • cygańskie złoto;
 • i wiele, wiele innych.

Budżet dzielnicy

Ochraniając jedną z dzielnic Piekiełka, gracz wygrywa w niej głosy wyborców. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości głosów, będziecie mogli wziąć walizkę danej dzielnicy.

Nagrodę za 1 dzielnicę możecie otrzymać jednorazowo w ciągu tygodnia. Głosy nie znikną, dopóki nie wydacie ich na walizki. Jeśli tym razem nie otrzymaliście nagrody, to możecie kontynuować zbieranie głosów w kolejnym tygodniu.

Zawartość walizek w każdej dzielnicy jest różnorodna. Odpowiada ona poziomowi jaki został zaplanowany dla dzielnicy. Łatwo możecie się domyśleć, że walizki dla [11] poziomu znacznie różnią się zawartością od walizek dla [6] poziomu.

Przykładowo, w walizce możecie znaleźć:

 • dużą ilość pieniędzy i rudy;
 • żetony do gry w Kasynie;
 • cygańskie złoto do modyfikacji amuletów;
 • odznaki z Klubu Łowców;
 • Francuskie rogale zwiększające wskaźniki.

Korona Prezydenta Miasta i stołki posłów

Prezydent

Podstawowym wydarzeniem w konfrontacji są krawe walki o tytuł Prezydenta Miasta. Otrzymają go gracze, którzy zebrali maksymalną ilość głosów wyborców na stosownym poziomie do końca tygodnia!

Prezydent Miasta otrzyma koronę, sławę i inne niespodzianki!

 • +3% do wszystkich wskaźników, dopóki gracz jest Prezydentem Miasta (cały kolejny tydzień)
 • Możliwość interwencji w walkach w konfrontacji w polecanej dzielnicy, tym samym mając możliwosć pomóc swojej stronie
 • Dwa razy więcej Jabłek Królewskich za każdą walkę.

Każdy poziom konfrontacji w grze ma swojego Prezydenta Miasta. Prezydentem Miasta nie może zostać ten sam gracz dwa tygodnie pod rząd. Aktualny Prezydent Miasta nie bierze udziału w klasacji. Ale jak zawsze może zostać sklasyfikowany w TOP-30 i tym samym zostać posłem.

Posłowie

Gracze, sklasyfikowani jako TOP-30 w wynikach konfrontacji ze swojego poziomu w ciągu tygodnia, zostają posłami. Rola posłów w konfrontacji jest bardzo ważne, ponieważ dzięki nim jest możliwe przejęcie dzielnicy.

Posłów trzeba lubić, szanować i dawać prezenty, aby w potrzebie zawołać ich na pomoc.

 • Poseł może interweniować w walkach konfrontacji w polecanej dzielnicy
 • +30% więcej jabłek królewskich za każdą walkę.

Uwaga! Jeśli dwóch lub więcej graczy będzie miało taką samą ilość głosów wyborców, to wyżej w rankingu będzie ten, który zdobył je pierwszy.

Interwencja w walkach

Jak już było powiedziane, Prezydent Miasta i Posłowie mogą interweniować w walkach na swoim poziomie. Każdego dnia mogą interweniować w 2 walkach.

Te 2 walki są dodatkiem do dwudziestu walk, które odbywają zwykle. Za te walki gracze nie otrzymują głosów wyborców, a jedynie jabłka królewskie i pomagają swojej stronie wygrać walki.

To wszystko znaczy, że Prezydent Miasta albo posłowie nie mają przewagi nad innymi by znów zostać Prezydentem Miasta czy posłem w następnym tygodniu a kolejne wybory będą sfałszowane uczciwe!

Ważne! W walkach na konfrontacji nie można wykonać interwencji gdy: nie jesteś posłem lub prezydentem, wykorzystałeś już swoje dwie interwencje w ciągu danego dnia, minęło 15 minut od pełnej godziny, jeśli walka przekroczyła 20 tur od momentu jej rozpoczęcia i tak dalej.

Skarbiec państwa

Bycie urzędasem jest super modne! To nie tylko jazda służbowym autkiem, ale i dostęp do Skarbcu państwa. W Skarbcu możecie odnaleźć wyjątkowo waleczne możliwości, tylko «dla wtajemniczonych».


Aby móc je otrzymać, musicie zdobyć rangę urzędnika państwowego. Im jest wyższa ranga, tym bardziej są interesujące możliwości .

< Cofnij